Magazin

Chcete na zeď vlastní fotku?

Jak pověsit obraz?

Pověšení obrazu může znít jako triviální věc, ale někdy, zvlášť u vícedílných obrazů, dokáže pěkně potrápit. Proto jsme pro vás připravili pár jednoduchých bodů, které vám práci usnadní!

Úchytky, háčky, hmoždinky

Nejprve si spočítejte, kolik úchytek je k obrazu přibaleno - množství se liší podle velikosti a počtu dílů obrazu. Následně přišroubujte úchytky na zadní stranu daného dílu, a to doprostřed dřevěného rámu jak na výšku, tak na šířku. Podle počtu úchytů nakupte stejný počet hmoždinek a háčků a můžete se pustit do věšení!

Rozvrhnutí obrazu na stěnu

  • Až obraz vybalíte položte si jednotlivé díly vždy zadní stranou dolů, abyste je nepoškodili. Nikdy je nedávejte na sebe
  • U vícedílných obrazů udělejte mezi jednotlivými díly mezery zhruba 1 cm až 2 cm. Rozvržení záleží na motivu obrazu a na tom, zda na sebe jednotlivé díly mají nebo nemají navazovat.
  • Pro úplně přesné pověšení si jednotlivé díly předem poskládejte na podlaze na kusu balicího papíru nebo kartonu do požadovaného tvaru a obkreslete jejich kontury tužkou. Rozměřte, kam zavrtáte hmoždinky a následně papír přiložte ke zdi a použijte jako šablonu. Je to jednodušší, přesnější a na podlaze si díly můžete libovolně skládat tak dlouho, než budete s výsledkem spokojeni. 

Věšení

  • Předem si zjistěte, zda je zeď, na kterou obraz chcete pověsit, zděná, betonová nebo ze sádrokartonu, a podle toho nakupte ty správné hmoždinky.
  • Před samotným vrtáním se ujistěte, že v daném místě nevede elektroinstalace nebo jakékoliv rozvody.
  • Dobře si rozměřte vzdálenosti pomocí metru či šablony a pomocí vodováhy dodržujte rovinu kvůli předvrtání děr pro hmoždinky.

Příklad:

Obraz sestávající z pěti dílů můžete pověeit například takto: 

Obraz jako dárek

Chcete potěšit originálním dárkem? Darujte poukaz na libovolný obraz z naší nabídky!

2014 © Dekorace-obrazy.cz