Magazin

Chcete na zeď vlastní fotku?

Krása olejomaleb táhne od 14. století

12. 06. 2014
img

Ačkoliv dnes už při výrobě i malbě obrazů nachází uplatnění mnoho moderních technologií, stále existuje celá řada těch klasických, které nás dodnes oslovují a těší se velké oblibě. Mezi ně po právu patří také olejomalby.

Od Leonarda da Vinci po moderní umění

U olejomaleb najdete exkluzivní ruční práci profesionálních malířů prolnutou s vysokou kvalitou a trvanlivostí olejových barev v jednom dokonalém celku. Tento způsob malování obrazů má svoje kořeny již ve 14. století a jeho rané období je spojováno zejména s Janem Van Eyckem, který zdokonalil techniku olejomalby a ovlivnil přední evropské malíře. Dalším významným malířem olejomaleb pak byl Leonardo da Vinci, jenž namaloval zřejmě nejznámější olejomalbu vůbec – portrét Mony Lisy.

Technika olejomaleb

Malování olejomaleb se provádí několika technikami, z nichž nejznámější jsou:

  • Vrstvená - obraz se maluje postupně v několika fázích. Každá vrstva musí dokonale proschnout, než se na ni aplikuje vrstva další.

  • Ala prima - obraz se maluje celý najednou a barvy schnou, až když je dílo dokončeno.  

  • Pastózní - obraz je malován hustými tmavými barvami.

Dnes jsou olejomalby oblíbené zejména pro svoji originalitu, kvalitu, trvanlivost a autentičnost, kterou oslovují nejenom umělce a znalce, ale také naprosté laiky.

Náš tip

Olejomalby se hodí do tradičního i velmi moderního interiéru a můžete si je pořídit jak v moderním provedení, tak s klasickými motivy.

U nás najdete výhradně kvalitní, ručně malované olejomalby s kvalitními barvami a dlouhou životností. Obrazy dodáváme již připravené k pověšení a napnuté na mimořádně pevném blindrámu z borovicového dřeva. Přejeme vám příjemné vybírání!

Další zajímavé novinky

Obraz jako dárek

Chcete potěšit originálním dárkem? Darujte poukaz na libovolný obraz z naší nabídky!

2014 © Dekorace-obrazy.cz